Anna Górska, Business Development Director w EXPO XXI Warszawa i od sześciu lat przewodnicząca Oddziału Europy Centralnej ICCA, startuje w wyborach do Zarządu stowarzyszenia, do sektora obiektów. Górska została nominowana przez Stefana Lohnerta z ICS International Congress Center w Stuttgarcie, który jest równocześnie szefem niemieckiego komitetu ICCA oraz Mahira Julfara z Dubai World Trade Centre, obecnego członka Zarządu.
Glosowanie rozpoczyna się już w tym tygodniu, a uprawionymi do głosowania są wszyscy członkowie ICCA, należący do sektora obiektów, liczącego 381 członków. Głosować można online lub na kongresie ICCA, który odbywa się w dn. 11-14 listopada w Dubaju. Na kongresie każdy z kandydatów będzie miał  pięciominutową prezentację i możliwość przedstawienia podczas niej swojego „programu wyborczego”. Kandydatka z Polski ma poparcie Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej oraz członków ICCA z Polski, którzy planują akcje promocyjne podczas kongresu.
Anna Górska jest doświadczonym managerem z wieloletnią praktyką w zarządzaniu organizacją, zespołami i dużymi projektami. Od 2007 do 2014 roku związana była z Gdańską Organizacją Turystyczną i Gdańsk Convention Bureau, w której pełniła funkcję Prezesa Zarządu, odpowiadając za promocję miasta w kraju i za granicą. W tym czasie z sukcesem zrealizowała szereg projektów marketingowych, w tym wprowadzenie i rozwój na rynku pomorskim innowacyjnej aplikacji GCBeVENT oraz zainicjowanie monitoringu ruchu turystyki biznesowej. Występowała także w charakterze pomysłodawcy i organizatora różnego rodzaju imprez i konferencji poświęconych promocji Gdańska. Za swoją  działalność otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. w 2014 roku nagrodę Osobowość Roku w konkursie MP Power Awards, a w 2015 roku odznakę honorową nadaną przez ministra sportu i turystyki „Za zasługi dla turystyki”. Jest członkiem krajowych i międzynarodowych organizacji, skupiających profesjonalistów z branży spotkań, w których aktywnie udziela się wolontariacko, promując nasz kraj.  W latach 2010-2014r. była również wiceprezesem ds. członkostwa w MPI (Meeting Professionals International) Poland.
Od 2014r. pracuje jako Business Development Director w EXPO XXI Warszawa, gdzie odpowiada za relacje z międzynarodowymi stowarzyszeniami. Współpracuje ściśle z polskimi naukowcami i ekspertami z różnych dziedzin, wykorzystując z sukcesem ich potencjał i zaangażowanie do pozyskiwania międzynarodowych imprez do Polski. Za swoje działania w tej sferze, w 2017r. została wytypowana jako jedna ze 100 najbardziej wpływowych osób w turystyce w Polsce. Jest również członkiem kapituły krajowych i międzynarodowych konkursów, związanych z przemysłem spotkań w tym: ICCA Best Marketing Award, Eventex Awards, Osobowość Roku MICE Poland i Programu Ambasadorów Kongresów Polskich, a także wykładowcą akademickim i Ambasadorem CONVENE. Wielokrotnie brała udział jako prelegent na krajowych i międzynarodowych konferencjach.
Podczas pracy w Zarządzie ICCA, Anna Górska pragnie wykorzystać swoje długoletnie doświadczenie zdobyte zarówno w pracy w strukturach Convention Bureau jak i EXPO XXI Warszawa oraz konsekwentnie podkreślać konieczną synergię tych podmiotów w zdobywaniu międzynarodowych wydarzeń do destynacji. Planuje również podkreślać znaczenie Programów Ambasadorów Kongresów, relacje pomiędzy światem biznesu, nauką i samorządem, które na co dzień wykorzystuje w swojej pracy. Jej obecność w zarządzie tak ważnej organizacji jak ICCA byłaby nie tylko ogromnym promocyjnym i wizerunkowym atutem Polski, ale również przyniosłaby wymierne korzyści dla firm z polskiego sektora branży spotkań.
Pozostałymi kandydatami do Zarządu w sektorze obiektów są Clare Amsel, Executive Consultant Conferences z Megaron Athens International Conference w Grecji, Jonas Scharf, Managing Director z Congress Center Basel w Szwajcarii oraz Anja Stas, Chief Commercial Officer z Flanders Meeting & Convention Center Antwerp w Belgii. Decyzję kto zostanie wybrany poznamy na kongresie ICCA w dn. 14 listopada br