AKADEMIA SKKP ONLINE zapowiada nową odsłonę i od kwietnia 2021 r. startuje z kolejnym projektem, udostępniając na platformie edukacyjnej cykl szkoleń zatytułowany „Zarządzanie w branży MICE”.
Cykl szkoleń podzielony jest na 10 kursów, z których każdy składa się z dwóch części: teoretycznej, w formie nagrania, trwającej 1,5 godziny oraz praktycznej, warsztatu, trwającego 1 godz. Kursy kończą się testem kompetencyjnym oraz wydaniem certyfikatu ukończenia szkolenia. Cykl szkoleń został podzielony tematycznie tak, aby wraz z raportami i opracowaniami udostępnianymi na platformie online, stanowiły kompendium wiedzy o branży MICE.
Szkolenia przeznaczone są dla osób, chcących nabyć nowe kompetencje event managera, w tym  studentów, absolwentów i osób bezrobotnych, szukających zatrudnienia na rynku pracy a także młodych kadr i  pracowników z szeroko pojętego sektora turystycznego. Zakres kursów został dostosowany do nowych realiów związanych z COVID-19. Każdy z nich stanowi odrębną całość i mogą być realizowane pojedynczo lub w pakiecie, w zależności od indywidualnych potrzeb. Wszystkie szkolenia są prowadzone przez członków SKKP, doświadczonych ekspertów-praktyków, związanych z branżą MICE minimum 10 lat.

Tematy kursów to:
1. Charakterystyka rynku spotkań w Polsce i na świecie po pandemii
2. Wydarzenia wirtualne i hybrydowe
3. Nowe technologie i cyfryzacja w sektorze MICE
4. Bezpieczeństwo organizacji wydarzeń post COVID 19
5. Światowe trendy w organizacji wydarzeń
6. Networking biznesowy w nowej normalności
7. Komunikacja marketingowa, PR i media społecznościowe
8. Profesjonalna organizacja wydarzeń post COVID-19
9. Etapy i nowe kryteria pozyskiwania wydarzeń sektora MICE
10. Charakterystyka zawodu „event managera” i nowe perspektywy. Rynek pracy w branży MICE.
Pierwsze szkolenia będą dostępne na platformie edukacyjnej Akademia SKKP online już w kwietniu. Dostęp do platformy otrzymuje się po uzyskaniu kodu aktywacji z każdego urządzenia z dostępem do Internetu. Anna Górska, Kierownik Projektu uważa, że wiedza w formie szkoleń w przestrzeni wirtualnej, dostępna na życzenie i w dowolnym czasie pozwoli każdemu w swobodny sposób z niej korzystać, a pandemia udowodniła, że edukacja w formie e-learningu jest obecnie pożądana i popularna.
Akademia SKKP to unikatowe szkolenia, które wyróżnia know-how z międzynarodowych organizacji, wykładowcy-praktycy i kreatywne podejście do tematów. W ramach Akademii SKKP już od ponad roku publikowane są cotygodniowe artykuły „Newsy ze Świata” na temat sytuacji na rynkach światowych, jak branża radzi sobie w sytuacji pandemii, jakie plany ma na czasy po koronawirusie, dobre praktyki, przykłady oraz inspiracje.
Autor: Anna Górska