Przedstawiamy artykuły z serii Akademia SKKP - Newsy ze świata, w których poruszamy ważne aspekty dotyczące naszej branży. W najbliższym czasie tematy związane z tym, co nas trapi obecnie najbardziej, czyli Kongresy i Konferencje contra COVID-19. Będą dobre praktyki, przykłady, inspiracje i nowości ze świata Kongresów i Konferencji.

Go Greener w Glasgow

Glasgow Convention Bureau uruchamia nową usługę wsparcia dla organizatorów konferencji, którzy chcą zorganizować bardziej zrównoważone spotkanie w mieście.

Więcej

Stowarzyszenia chcą spotykać się osobiście, nie wirtualnie

Nowe badania ujawniły, że delegaci konferencji stowarzyszeń tęsknią za powrotem do wydarzeń osobistych i chcą spotykać się osobiście, a nie wirtualnie.

Więcej

Net Zero Carbon Events

Globalny przemysł spotkań składa zobowiązanie – osiągnąć net zero przed COP26
Świat budzi się w obliczu zagrożenia zmianami klimatycznymi a przemysł spotkań reaguje i składa historyczną obietnicę, aby osiągnąć zerową emisję dwutlenku węgla do 2050 roku.Więcej

Asynchroniczne eventy. Jak wykorzystują je stowarzyszenia.

Przejście na wydarzenia wirtualne dało początek formatowi spotkań, w którym dyskusje nie odbywają się w czasie rzeczywistym. Jak elementy asynchroniczne wykorzystują stowarzyszenia na swoich wydarzeniach.
Więcej

Budowanie zaufania do wydarzeń na żywo

Brytyjski magazyn branżowy MIT Magazine poszukuje odpowiedzi na pytanie czy nasi klienci są otwarci na inwestowanie i uczestnictwo w wydarzeniach na żywo już teraz.

Więcej

Future Meeting Space - “Ten topics that influence future events”

Kolejny raport projektu badawczego Future Meeting Space podejmuje próbę określenia 10 głównych dziedzin, które mają wpływ na przyszłe wydarzenia i jak zwykle zaskakuje trafnością w identyfikowaniu co konkretnie wpłynie na rozwój wydarzeń biznesowych w przyszłości.Więcej

Wyniki najnowszego badania UFI Global Barometer

CUFI, Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego, opublikowało najnowszą edycję swojego flagowego badania branżowego Global Barometer. Badanie zostało zakończone w czerwcu 2021r. i zawiera dane od rekordowej liczby 474 firm z 64 krajów i regionów.Więcej

Plastic Free July®

Czy wiecie, że lipiec to miesiąc bez plastiku? Podejmiecie wyzwanie, aby ograniczać zużycie plastiku w codziennym życiu i na Waszych eventach?

Więcej

Nowe, bezpłatne narzędzie do organizacji  wydarzeń

Isla, grupa ds. zrównoważonego rozwoju wydarzeń w Wielkiej Brytanii wprowadziła proseed, uniwersalne narzędzie do organizowania zrównoważonych eventów, które jest dostępne bezpłatnie dla całej branży.
Więcej

HEADS UP – Free Mental Health Toolkit


Stowarzyszenia branży eventowej udostępniają darmowy zestaw narzędzi, wspomagający zdrowie psychiczne (Free Mental Health Toolkit – Heads up)

Więcej

Hybrid Congress Guidelines


Z okazji Światowego Dnia Branży Spotkań (Global Meetings Industry Day) BestCities i
Międzynarodowe Stowarzyszenie Profesjonalnych Organizatorów Kongresów (IAPCO)
wydaje przewodnik, którego celem jest pomoc stowarzyszeniom.Więcej

Startuje IBTM Wired


IBTM dodaje do swojego portfolio stałe wydarzenie wirtualne. Czterodniowy IBTM Wired wystartuje w czerwcu, a każdego dnia będzie miał inny regionalny i edukacyjny charakter.


 Więcej

AIPC, ICCA i UFI wydają kolejny przewodnik


AIPC, ICCA i UFI przedstawiają standardy i najlepsze praktyki dotyczące centrów kongresowych i wystawienniczych, które zakładają i prowadzą centra szczepień w kontekście pandemii COVID-19.

 Więcej

GainingEdge wydaje nowy raport


GEAR Analysis and Research to nowopowstały odział międzynarodowej firmy konsultingowej GainingEdge ds. Analiz i Badań. GEAR właśnie opublikował pierwszy raport na temat wykorzystania kapitału intelektualnego destynacji pt. „Leveraging Intellectual Capital”.
 Więcej

Nowa platforma komunikacyjna - Współpraca IMEX i SMYLE


Grupa IMEX nawiązała współpracę z brytyjską agencją kreatywną SMYLE w celu wyprodukowania serii cyfrowych wydarzeń, które poprzedzą tegoroczne targi IMEX America w Las Vegas w listopadzie.

 Więcej

IATA Travel Pass – nowy paszport podróżniczy


IATA (Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Lotniczych) wprowadza nową aplikację zbliżeniową, dzięki której podróżni mogą dowiedzieć się, jakie wymagania zdrowotne muszą spełnić, aby dostać się do zamierzonego celu podróży.
 Więcej

Nowe Sojusze


W celu przeciwdziałania negatywnym skutkom COVID-19, efektywnemu lobbowaniu wśród decydentów i skuteczniejszemu pozyskiwaniu międzynarodowych wydarzeń, na świecie powstają nowe koalicje i sojusze. Przedstawiamy dwie z nich, które zainicjowały swoją działalność w lutym 2021 roku.Więcej

Kolejne kraje wspierają finansowo swoją branżę eventową


Branża eventowa od dawna stoi w miejscu z powodu COVID-19. Kolejne rządy dochodzą do słusznego wniosku, że aby pomóc jej wrócić na właściwe tory, potrzebna jest gwarancja finansowa.


Więcej

Wertykalny teatr


W odpowiedzi na pandemię i potrzebę zachowania dystansu społecznego, powstała nowa koncepcja teatru wertykalnego, która ma być formą wspracia dla branży rozrywkowej i nie tylko.


Więcej

Nowe strategie, nowe fundusze wspierające i innowacyjne platformy – kolejne przykłady ze świata na radzenie sobie z pandemią.

Rząd Tasmanii uruchomił „Framework for COVID-19 Safe Events and Activities” - ramy dla bezpiecznych wydarzeń i działań związanych z COVID-19 w celu wspierania organizatorów wydarzeń w planowaniu i przeprowadzaniu bezpiecznych wydarzeń na dużą skalę.Więcej

Przyszłość jest hybrydowa – Nowe wyniki badań.

Nowe badania przeprowadzone przez Reed Exhibitions pokazują rosnącą aprobatę dla wirtualnych wydarzeń. Chociaż istnieje coraz większa zgoda co do tego, że rozwiązania cyfrowe mają pozostać z nami na stałe, wyniki ankiety sugerują, że będą one ulepszać, a nie zastępować wydarzenia na żywo.Więcej

W Austrii rząd wprowadza tarczę ochronną.Rząd Austrii pomaga przemysłowi spotkań, który jest jedną z głównych ofiar kryzysu COVID-19 i przeznacza 300 milionów euro jako zachęta do organizacji i ubezpieczenie planowanych wydarzeń w tym kraju.Więcej

ICCASkills, nowy program certyfikacji ICCA.W odpowiedzi na potrzeby członków oraz w duchu innowacji, James Rees, Prezes ICCA ogłasza uruchomieniem przełomowej inicjatywy branżowej ICCASkills, programu certyfikacji ICCA.Więcej

GainingEdge publikuje trzeci coroczny Competitive Index (Wskaźnik Konkurencyjności) międzynarodowych destynacji kongresowych.

Czym jest Index? Najprościej, to raport pokazujący co dana destynacja ma do zaoferowania, porównując jej mocne i słabe strony oraz inne czynniki, które mają wpływ na wybór danego miejsca na spotkanie biznesowe.Więcej

Ponad 50 artykułów, a w nich case studies, raporty, publikacje i inspiracje dla branży. Anna Górska podsumowuje projekt Newsy ze Świata Akademii SKKP.

Od marca bieżącego roku ukazują się cykliczne artykuły o wspólnym temacie „Newsy ze Świata Akademii SKKP - Konferencje i kongresy kontra COVID-19”Projekt prowadzi Anna Górska, która przedstawia jego podsumowanie.Więcej

Copenhagen Convention Bureau udostępnia branży „Copenhagen Legacy Lab”.

Copenhagen Legacy Lab to inicjatywa mająca na celu wspieranie i rozwijanie pozytywnego, długotrwałego i zrównoważonego wpływu kongresów międzynarodowych.      
Więcej

Kongres w formie wirtualnego domu.

Organizatorzy dorocznego kongresu naukowego Włoskiej Federacji Pediatrów Rodzinnych (FIMP) zaproponowali delegatom platformę 3D, na której  odtworzyli prawdziwy dom. Oryginalny format i oprawa zapewniły bezprecedensową personalizację i interakcję podczas pierwszego w historii wirtualnego kongresu.Więcej

GRYWALIZACJA w wydarzeniach wirtualnych

Jednym z głównych wyzwań, związanych z organizacją wydarzeń online jest zbudowanie odpowiedniego zaangażowania uczestników. Dlaczego nie skorzystać ze sprawdzonego narzędzia?Więcej

Listopadowe Newsy z Azji i Australii

Mapy drogowe/Innowacje/Video z 8D/Wirtualne fam trips/Wsparcie dla hybryd/Zrównoważony rozwój. Listopadowe Newsy z Azji i Australii.

Więcej

ICCA ogłasza unikatowy „Kohsiung Protocol”

ICCA (International Congress and Convention Assocation) ogłasza wspólnie z miastem Kaohsiung ramy „Protokołu z Kaohsiung” jako główne dziedzictwo (legacy) 59. Kongresu ICCA.
Więcej

F2F w 2021r. – PCMA publikuje mało optymistyczne dane.

W zeszłym tygodniu PCMA (Professional Convention Management Association) opublikowało aktualizację raportu Business Events Compass, którego pierwsza edycja miała miejsce latem tego roku.Więcej

MCI wspiera MPI

MCI Group wykorzystuje swój nowy program doradczy F.A.S.T. i tworzy praktyczną mapę drogową i plan transformacji dla MPI - Meeting Professionals International. 
Więcej

Wyniki ankiety Kongres Magazine

Wnioski z badania ankietowego, przeprowadzonego przez Kongres Magazine wśród 522 planistów spotkań z 35 krajów na temat wpływu COVID-19 na branżę.
Więcej

ICCA bada ponownie przyszłość stowarzyszeń

Badanie przeprowadzone przez ICCA w maju 2020 r. we współpracy z AfSAE (African Society of Association Executives), APFAO (Asia Pacific Federation of Association Organisations) i ESAE (European Society of Association Executives) przeanalizowało strategie i plany po COVID-19.Więcej

Jak Europa, Bliski Wschód i USA walczą z COVID-19

Nowe certyfikaty i akredytacje, izolacja całych regionów, innowacyjne kampanie. Jak Europa, Bliski Wschód i USA walczą z COVID-19.

Więcej

Jak Azja i Australia walczą z COVID-19

Pakiet najnowszych informacji jak destynacje na świecie reagują na COVID-19. W tym tygodniu informacje z Azji i z Australii, a już w przyszłym z Europy, Bliskiego Wschodu i USA.
Więcej

Umiejętności Meeting Plannera w świecie COVID-19

BizBash Media zebrało informacje od meeting planerów jakie dzisiaj są najważniejsze kompetencje i cechy, które powinni posiadać. Od wiedzy technicznej, poprzez plany komunikacji kryzysowej, po zdrową dawkę empatii, to tylko niektóre z umiejętności, które wymienili.Więcej

ICCA rozpoczyna współpracę z GIAF

ICCA (International Congress and Convention Association) nawiązuje partnerstwo z Geneva International Association Forum (GIAF). GIAF zostało utworzone przez Fundację ASSOCIATIONWORLD we współpracy z Geneva Convention Bureau i Congrex Switzerland.Więcej

Neurobiologia i spotkania online

Jednym z głównych celów udziału w wydarzeniach jest uczenie się nowych rzeczy. Inne to nawiązywanie nowych kontaktów, poznanie innowacyjnych rozwiązań problemów, dzielenie się doświadczeniami. Jat to osiągnąć w przestrzeni wirtualnej?Więcej

Hi-Tech w Hotelach - część II

Komunikacja Bezkontaktowa, Super Sterylizacja, Big Data, Wirtualna i Rozszerzona Rzeczywistość. Część II o trendach i rozwiązaniach Hi-Tech, wprowadzanych dzisiaj w branży hotelarskiej.
Więcej

Newsy ze świata Hi-Tech w Hotelach.

Epidemia zmusza branżę hotelarską do szybszego przystosowania się do nowych technologii. Oto kilka trendów i rozwiązań Hi-Tech, wprowadzanych już dzisiaj.
Więcej

Powrót do MICE w świecie COVID-19

Po miesiącach całkowitej blokady, w wielu krajach następuje stopniowe ponowne otwieranie sektora MICE. Nie ogranicza się to tylko do krajów, które stłumiły Covid-19, ale także wielu tych, w których sytuacja pozostaje niepewna, ponieważ stają w obliczu drugiej fali zakażeń.Więcej

MANIFEST PRZEMYSŁU SPOTKAŃ

JMIC publikuje “MANIFEST”, prezentujący znaczenie gospodarcze konferencji i kongresów w dobie kryzysu.

WięcejArchiwum Akademii SKKP