Nowe sojusze
W celu przeciwdziałania negatywnym skutkom COVID-19, efektywnemu lobbowaniu wśród decydentów i skuteczniejszemu pozyskiwaniu międzynarodowych wydarzeń, na świecie powstają nowe koalicje i sojusze. Przedstawiamy dwie z nich, które zainicjowały swoją działalność w lutym 2021 roku.
W USA powstała ECA Exhibition and Conferences Alliance, koalicja ośmiu stowarzyszeń, której celem jest wspieranie branży targowej.
Nowa organizacja planuje bronić wspólnych interesów tego sektora przemysłu spotkań szczególnie wśród władz ustawodawczych. Jej celem jest promowanie wpływu sektora, podnoszenie ogólnej świadomości branżowej, inicjowanie prawodawstwa w imieniu wydarzeń biznesowych i współpraca z globalnymi partnerami. ECA planuje również opracować długoterminową strategię, mającą na celu podniesienie rangi branży wśród decydentów.
Dwie istniejące już inicjatywy - Go Live Together i Exhibitions Mean Business - będą nadal wypełniać swoje misje w ramach nowego ECA. Go Live Together opowiada się za federalnym funduszem na odbudowę przemysłu po Covid-19, a Exhibitions Mean Business promuje wartość spotkań F2F i wpływu ekonomicznego targów na poziomie lokalnym, stanowym i krajowym.
W skład grupy ECA wchodzą Center for Exhibition Industry Research, Destinations International, Exhibitor Appointed Contractor Association, Experiential Designers + Producers Association, Exhibition Services & Contractors Association, International Association of Exhibitions and Events, International Association of Venue Managers oraz SISO.
Siedem biur Convention jednoczy swoje siły pod wspólnym hasłem „Collaboration Before Competition”
Powstał nowy EU CVB Network, składający się z siedmiu biur Convention reprezentujących miasta Florencja, Göteborg, Lublana, Lyon, Rotterdam, Salzburg i València. Convention bureaux często rywalizują o te same spotkania, ale dostrzegają również korzyści płynące ze współpracy ze sobą. Współpracując i hojnie dzieląc się wiedzą, doświadczeniami i najlepszymi praktykami, wszyscy korzystają, zarówno biura jak i ich klienci.
EU CVB Network daje organizatorom spotkań międzynarodowych możliwość kontaktu z siedmioma miastami jednocześnie. Wymienione Convention Bureaux mają wiele wspólnych cech, nie tylko jeśli chodzi o kompaktowe centra miast i centralnie położone obiekty konferencyjne. Wszyscy ściśle współpracują ze społecznością lokalną, koncentrują się na zrównoważonym rozwoju i innowacjach, a także oferują indywidualne podejście i zobowiązanie do zaangażowania się wraz ze stowarzyszeniami i organizacjami PCO w proces przeprojektowywania wydarzeń w erze post-Covid. Ich zasięg geograficzny oznacza, że mogą pasować do schematu rotacji stowarzyszenia europejskiego i nadawać się do wydarzeń obejmujących wiele ośrodków (multi-hub events), ponieważ wszystkie zainwestowały w infrastrukturę technologiczną wymaganą do zaspakajania potrzeb jutra.
Autor: Anna Górska