ICCA ogłasza unikatowy „Kohsiung Protocol” 

ICCA (International Congress and Convention Assocation) ogłasza wspólnie z miastem Kaohsiung ramy „Protokołu z Kaohsiung” jako główne dziedzictwo (legacy) 59. Kongresu ICCA. 

W tym roku Kongres ICCA został przekształcony w doświadczenie hybrydowe, jak żadne inne. W ramach interaktywnego, sześciotygodniowego programu kongresowego cała globalna społeczność ICCA połączyła się ze sobą i zgłębiała nowe pomysły, formaty i technologie.

Wspólnie stworzono „Protokół Kaohsiung”, określający listę kluczowych strategii, które umożliwią międzynarodowemu przemysłowi spotkań dobrze się rozwijać, teraz i w przyszłości. Zidentyfikowane kierunki obejmują innowacyjne modele biznesowe, wspólne ryzyko, restrukturyzację cyfrową i wydarzenia hybrydowe oraz strategie dotyczące zwiększonego zaangażowania. 

Struktura protokołu Kaohsiung jest odpowiedzią ICCA na główne światowe trendy, takie jak postęp technologiczny, bezpieczeństwo i zdrowie oraz konieczność zrozumienia następnych pokoleń uczestników wydarzeń,  czyli na  wszystko to co ma wpływ na światową branżę spotkań.  Głównym wnioskiem z raportu jest, że obowiązkiem i przywilejem branży eventowej jest przyczynianie się do rozwoju społeczeństwa poprzez promowanie podstawowych wartości, takich jak gospodarka oparta na wiedzy, zrównoważony rozwój i globalna społeczność.

CEO ICCA, Senthil Gopinath powiedział: „Głównym celem ICCA jest ponowne rozbudzenie naszej branży w bezpieczny i zrównoważony sposób. ICCA, jako globalne stowarzyszenie przemysłu spotkań, postanowiło stworzyć ramy, które umożliwią członkom ICCA i szerszej branży wydarzeń biznesowych wykorzystanie wiedzy, najlepszych praktyk i zrozumienie nowych modeli biznesowych”.

Pełen raport zostanie opublikowany jeszcze w listopadzie tego roku. ICCA podkreśla, że jest to „żywy” dokument, który będzie się zmieniał, ale który zawiera namacalne i udokumentowane ramy i wskazówki, będące prawdziwym dziedzictwem tegorocznego kongresu i który to dokument zostanie z członkami ICCA na wiele lat.    

Źródło:  https://www.iccaworld.org/

Autor: Anna Górska