Wyszukiwarka


Logowanie


Zarejestruj się

Warszawa i EXPO XXI wygrywają organizację Europejskiego Kongresu Psychiatrii w 2019 roku

Ponad 3000 psychiatrów europejskich i międzynarodowych oraz ekspertów i liderów związanych z dziedziną psychiatrii przyjedzie w kwietniu 2019 roku do Warszawy na Europejski Kongres Psychiatrii. Kongres EPA gości co roku w innym europejskim mieście i wiele destynacji ubiega się o jego organizację. W Polsce odbędzie się po raz pierwszy i będzie miał miejsce w EXPO XXI Warszawa.
 
EPA (European Psychiatric Assocaition) liczy ponad 78 000 członków z 88 krajów i jest wiodącą organizacją reprezentującą psychiatrię w Europie. Co roku organizuje międzynarodowe wydarzenie - Europejski Kongres Psychiatrii, będące pretekstem do dyskusji i wymiany doświadczeń pomiędzy ekspertami w zakresie zdrowia psychicznego. Kongres co roku gości w innym europejskim mieście - w 2016 roku organizowany był w Madrycie w Hiszpanii, a w 2017 roku odbędzie się w Florencji we Włoszech. Organizatorem wydarzenia jest KENES Group.
 
Starania o sprowadzenie kongresu do Polski rozpoczęły się już ponad półtora roku temu. Pozyskiwanie kongresów to skomplikowany i długotrwały proces, ale też opłacalny zarówno dla obiektu, w którym się odbywa, jak i miasta, które przyjmie uczestników wydarzenia. Według danych ICCA (International Congress and Convention Association) każdy uczestnik kongresu w miejscu jego organizacji wydaje średnio 708 dolarów dziennie. Wydarzenia o charakterze kongresowym trwają zwykle kilka dni, w przypadku Europejskiego Kongresu Psychiatrii goście spędzą w Warszawie 4 dni.
 
Pozyskanie dużego kongresu to także nieoceniona promocja Polski, stolicy i samego obiektu - EXPO XXI Warszawa, na arenie międzynarodowej. Im więcej takich dużych i prestiżowych wydarzeń będzie organizowanych w naszym kraju, tym więcej stowarzyszeń dostrzeże nasz ogromny potencjał w tym zakresie - mówi Anna Górska, Business Development Director w EXPO XXI Warszawa, odpowiedzialna za kontakty z międzynarodowymi stowarzyszeniami.
 
EPA nie wybrałaby Warszawy, gdyby nie wsparcie zarówno merytoryczne, jak i organizacyjne Miasta Stołecznego Warszawy i Warsaw Convention Bureau. Wsparcie WCB polegało na koordynacji wizyty inspekcyjnej, która miała miejsce w lipcu br., na bezpłatnym udostępnieniu PKiN na Gala Dinner oraz załatwieniu bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla wszystkich delegatów kongresu w 2019 roku.
 
Stowarzyszenia są bardzo specyficzne, wymagają wyjątkowego podejścia, umiejętności budowania trwałych relacji z profesorami, cierpliwości, gdyż na efekty trzeba czekać bardzo długo - dodaje Anna Górska. Przedstawiciele EPA i organizatora kongresu, którzy wzięli udział w lipcowej site inspection, byli zachwyceni miastem, profesjonalną infrastrukturą i tym, jak bezpiecznie czuli się w każdym miejscu w Warszawie. Tym bardziej cieszy sukces stolicy i EXPO XXI Warszawa.

 

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać komentarze!

e-mail: biuro@skkp.org.pl