Wyszukiwarka


Logowanie


Zarejestruj się

Relacja z konferencji EFEA 2017 Europe + Asia Event Forum

W dniach 18-20 stycznia 2017r. w St. Petersburgu w Rosji,  odbyła się VI edycja konferencji EFEA Europe + Asia Event Forum. Wzięło w niej udział ponad 500 delegatów z Rosji oraz z zagranicy, w tym międzynarodowi eksperci przemysłu spotkań oraz wystawcy. Wśród uczestników nie zabrakło branży z Polski. 

Konferencja EFEA to pierwsze forum przemysłu spotkań w Rosji. Co roku EFEA udowadnia swoją skuteczność jako platforma komunikacji pomiędzy specjalistami z branży:  organizatorami wystaw, konferencji i dostawcami usług, a także przedstawicielami rosyjskich i zagranicznych środowisk biznesowych. To platforma, dzięki której organizatorzy mają zamiar zapewnić uczestnikom możliwość nawiązania kontaktów międzynarodowych, dzielenia się doświadczeniami i wiedzą, przyciągania inwestycji i rozwijania swojego biznesu.
W konferencji,  jako zagraniczni eksperci, uczestniczyli z Polski Anna Górska, Business Development Director w EXPO XXI Warszawa i Prezes Oddziału Europy Centralnej ICCA oraz  Mateusz Czerwiński, Dyrektor Warsaw Convention Bureau. Po raz pierwszy na EFEA stoisko wystawiennicze miało również Centrum Kongresowe ICE Kraków.
Konferencja została podzielona na sesje edukacyjne i warsztaty. Tematy niektórych z nich to:
  1. Jak stworzyć niepowtarzalną ofertę miasta/regionu i jak współpracować z konkurentami
  2. Kiedy i czy w ogóle Rosja stanie się atrakcyjnym rynkiem dla przemysłu targowo-wystawienniczego?
  3. Moderowanie i przemawianie podczas konferencji – kluczowe wskazówki gwarantujące sukces.
  4. Obiekt i organizator – kooperacja czy „koopetycja” (coopetition)
  5. Przemysł spotkań – 4.0 Reloaded
  6. Jak zorganizować idealne spotkanie dla branży IT.
Anna Górska i Mateusz Czerwiński brali udział w dwóch sesjach. Pierwszą z nich było spotkanie rosyjskich i zagranicznych Biur Convention pt. „Jak Biura Convention przyczyniają się do rozwoju destynacji”. Drugą „Kongresy międzynarodowych stowarzyszeń – synergia nauki, biznesu i administracji”. Podczas tej sesji Mateusz Czerwiński przedstawił ideę Triple Helix Concept, w oparciu o którą Warsaw Convention Bureau stara się pozyskiwać międzynarodowe imprezy do stolicy. Natomiast Anna Górska przedstawiła studia przypadku oparte na doświadczeniach związanych z pozyskiwaniem dwóch dużych międzynarodowych kongresów: European Psychiatric Association (EPA) i International Society of Blood Transfusion (ISBT).

Konferencji towarzyszył konkurs dla młodych talentów oraz Gala zwycięzców dorocznego konkurs „EFEA Awards”, gdzie nagradzane są wyjątkowe przedsięwzięcia organizowane w branży w minionym roku. Anna Górska z ramienia Oddziału Europy Centralnej ICCA, do którego należy Rosja, wręczała główne nagrody oraz oficjalnie witała uczestników.
Wybrani uczestnicy mogli również zwiedzić niedawno otwarte, nowoczesne i wielofunkcyjne EXPOFORUM, Centrum Kongresowo - Wystawiennicze w St. Petersburgu.

„Konferencja EFEA to za każdym razem duża dawka innowacyjnych pomysłów, przegląd trendów we współczesnym rynku targowym oraz perspektyw rozwoju naszej branży”, mówi Anna Górska. „Cieszę się, że w takim środowisku mogłam przedstawić EXPO XXI, lidera na polskim rynku wystawienniczym”.  
Organizatorem Europe & Asia Event Forum jest R&C Market Research Company. W przyszłym roku EFEA odbędzie się w dniach 24-26 stycznia 2018r.
 
Więcej informacji: http://euras-forum.com/en/index.html.
 
Autor: Anna Górska
 
 

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać komentarze!

e-mail: biuro@skkp.org.pl