HEADS UP – Free Mental Health Toolkit

Stowarzyszenia branży eventowej udostępniają darmowy zestaw narzędzi, wspomagający zdrowie psychiczne (Free Mental Health Toolkit – Heads up)

Stowarzyszenie Miejsc Eventowych AEV (Assocation of Event Venues), Stowarzyszenie Organizatorów Eventów AEO (Association of Event Organisers) oraz Stowarzyszenie Dostawców i Usług Eventowych ESSA (Event Supplier and Services Association) ) ogłosiły, że udostępniają bezpłatnie zestaw narzędzi dotyczący dobrego samopoczucia jako źródło informacji dla każdego, kto potrzebuje pomocy lub wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego własnego lub kolegów, przyjaciół lub rodziny.

Zestaw narzędzi (toolkit), to rozwijająca się i regularnie aktualizowana biblioteka zasobów i porad, która powstała w lutym 2020 r. i była wówczas jedynie dostępna dla członków trzech stowarzyszeń. W świetle pandemii i ogromnej presji na zdrowie psychiczne nas wszystkich, stowarzyszenia zgodziły się udostępnić publicznie te popularne zasoby.

Problemy ze zdrowiem psychicznym są powszechne i dotyczą nie tylko branży eventowej. Z danych Europejskiej Fundacji na Rzecz Poprawy Warunków Życia i Pracy wynika, że w okresie pandemii 21 proc. mieszkańców Polski ma trudności w radzeniu sobie z problemami. Z kolei 15 proc. Polaków przez większość czasu odczuwa napięcie, 13 proc. przygnębienie, a co czwarty przyznaje, że nie patrzy w przyszłość z optymizmem. 

Pandemia koronawirusa jest dla wielu ludzi bardzo stresującym czasem, a ostatnie 13 miesięcy to test dla wszystkich jak radzić sobie z izolacją, ciągłą niepewnością i niepokojem przed powrotem do „nowej normalności”. 

Prezes Cross Assocation Event Industry HR Group, Raj Pragji mówi: “Nasz zestaw narzędzi został zaprojektowany, aby pomóc stworzyć wspierającą i opartą na wiedzy kulturę dotyczącą zdrowia psychicznego. Chcemy wspierać pozytywne i długoterminowe zmiany w naszej branży, wewnątrz i poza naszymi stowarzyszeniami, aby każdy mógł się rozwijać i odnieść sukces. W duchu integracji chcemy pomóc branży eventowej zrozumieć czynniki, które wpływają na ich zdrowie psychiczne i zwrócić uwagę na zdrowie psychiczne ich współpracowników ”.

Toolkit jest dostępny tutaj.

Autor: Anna Górska